Ch’i the Meaning

Ch’i evrensel yaşam gücüdür. Eski bilim insanlarına göre kainatta orijinal olarak tek bir soyut enerji, “doğanın soluğu”, yani Ch’i vardı. Evrendeki her şey canlıdır, birbiriyle titreşim ve iletişim halindedir. Dolayısıyla bütün evren birbirine eterik (görünmez) bir bağ ile bağlıdır

  • Glutensiz

    Gluten buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi tahıllarda bulunan bir proteindir. Hamurun elastikiyeti ve kabarması glutene bağlıdır. Günümüzde klasik beslenme düzenimizin temelini oluşturan tahıllardan özellikle buğday, ilk ekilmeye başlandığı zamandan bu zamana oldukça değişikliğe uğramıştır.

  • Şekersiz

    Donec pulvinar Ch’i Atölyemizde en keyif aldığımız işimiz hem lezzetli hem de oldukça sağlıklı glutensiz, şekersiz, çiğ tatlılarımız. Bilinen cheesecake’i aratmayan Chi’s cake, Çiğ kakaodan antioksidan bombası browni karelerimiz ile vicdan azabı duymadan tatlı yemenin keyfine varabilirsiniz.

  • Vegan

    Protein oranı yüksektir. Peynirden vazgeçemem derseniz katkı maddeli, yapay mayalı peynirler yerine tadı krem peyniri aratmayan harika kaju peynirimizi denemenizi tavsiye ederiz.

CH’İ NİN ANLAMI
Want to be notified of innovations?
Sign up for more

Ch’i Fine Food Atelier

Atölyemize adını veren Ch’i kelimesi Uzakdoğu felsefesinde “Evrensel Yaşam Gücü” anlamına gelir. Eski bilim insanlarına göre kainatta orijinal olarak tek bir soyut enerji, “doğanın soluğu”, yani Ch’i vardı. Evrendeki her şey canlıdır, birbiriyle titreşim ve iletişim halindedir. Dolayısıyla bütün evren birbirine eterik (görünmez) bir bağ ile bağlıdır ve evrendeki her şey “Ch’i” denilen yaşam enerjisiyle kaplıdır. Ch’i, her yerde dolaşan görünmez bir enerjidir; fakat belli yerlerde toplanır. Ch’i mutluluk, uzun yaşam ve bolluk getirir.  Bir şey kusursuz bir biçimde yapıldığı anda Ch’i’de kusursuzluk noktasına ulaşır. Harika bir portreyi bitiren ressam ya da güzel bir beste yapan müzisyen Ch’i yi yaratır. Enfes bir pasta pişiren kişinin pastasıyla birlikte ortaya koyduğu Ch’idir.

Biz de atölyemizde Ch’i enerjisini yoğunlaştıracak sağlıklı yemeklerle farklı ve yenilikçi bir beslenme anlayışını tanıtıyoruz. Tamamen bitkisel, glutensiz, işlenmiş şekersiz ve hatta bazıları pişirilmeden hazırlanmış çiğ yiyeceklerimizle bitkisel bütünsel mutfağın örneklerini sizlere sunuyoruz.

Antalya Vegan Mutfağı

Mutfağımızda katkı maddeleri ile sağlıksız hiçbir gıdaya ve pişirme tekniğine yer yoktur. Sağlıklı yaşamak isteyen herkesin günün her saatinde kendine uygun yiyecekler bulabileceği bir restoran olarak  Antalya’da ve hatta Türkiye’de ilklerden biri olmanın gururunu taşıyoruz. 

Ch’i de bitkisel her şey en az işlemden geçirilerek hazırlanır. İşlemden geçenlerse gıdadan maksimum fayda sağlamak amacıyla filizlendirme, fermente etmek gibi tekniklerle yemek haline getirilir.

Güvendiğimiz üreticilerden sağladığımız paketli doğal, sağlıklı ürünlerimizde restorantımızda Ch’i markette keşfetmeniz için hazırlar.

Antalya Vegan Restaurant

Özel bıçaksız sistemle sıkılmış sebze sularından, süper gıdalarla desteklenmiş smoothielere, çiğ vegan pastalardan, sebze, bakliyat ve yeşillikleri kendi tarzımızda işleyerek hazırladığımız yemeklere kadar tamamı mutfağımızda hazırlanan yiyeceklerimizi tatmak için sizleri Ch’i ye bekliyoruz.