Ch'i Mutfak Nedir

Ch'i Mutfak Nedir

2016 senesinde Antalya'da farklı bir beslenme anlayışını tanıtmak amacıyla küçük bir dükkanda açtık Ch'i yi.  Bitkisel bazlı beslenmenin hem sağlıklı hem de lezzetli olabileceğinin örneklerini gösterdik. 2018 Ocak ayına kadar çoğunluklu pişirilmeden hazırlanmış bir çok tarif yarattık, denedik ve tattırdık. Smoothielerden, salatalara, sebze sularından, kurutulmuş ürünlere kadar minik cafemiz bizim için bir okul, sağlıklı beslenmek isteyenler için de bir sığınak oldu. 2018 den bu yana ise daha konforlu yeni yerimizde, daha çok çeşit ürünlerle, yemeklerle ve tatlılarla hizmet vermeye devam ediyoruz. 

 Ch'i Fine Food Atelier'de pazartesiden cumaya hergün değişen öğle menümüz var. En az 3 çeşit yiyecekle hazırlanmış sağlıklı ve lezzetli vegan tabaklarımızı denemenizi tavsiye ederiz. Klasik kahvaltı alışkanlığından sıkılanlar için smoothie kaseleri, chia pudingleri, nohut unlu krep ve yanında tofulu menemenin eşlik ettiği kahvaltı tabaklarımız da mevcut. En çok beğendiğimiz tariflerimizi günün her saatinde tadabilmeniz için sabah 8:30 dan akşam 8'e kadar sipariş verebileceğiniz birbirinden farklı ana yemeklerimiz de sabit menümüzde yerini aldı. 

 Atölyemizin vazgeçilmezlerinden çiğ, vegan "ch'iscake"lerimizin yanında pişmiş tatlılarımız da içerikleri ve tatlarıyla sizi şaşırtacak.  

 Kahvelerimizi ister sıcak ister soğuk tercih edebilirsiniz. Latte severler bitkisel sütlerimizle kahvelerinin keyfini çıkarabilirler. 

 Sürekli yenilenen ve değişen menümüzde daha onlarca farklı ürünleri ve yiyecekleri görmek için atölyemize bekleriz. Hemen göz atmak isterseniz https://www.chifinefood.com/menuler linkinden online açılan menümüze göz gezdirebilirsiniz.

 Yiyeceklerimizin yanında etkinliklerimizi de takip etmek isterseniz instagram ve facebook hesaplarımıza üye olabilirsiniz.  Workshoplarımıza ön rezervasyon yaptırmak isterseniz whatsapp numaramızdan bize mesaj göndermeniz yeterli. "Ben her öğlen çıkan yemeği bilmek isterim" derseniz instagram hesabımızda hikayeler bölümünü takip edebilir veya whatsappten bize mesaj atabilirsiniz. Böylece sizi duyuru listemize alabiliriz ve hafta içi her sabah 10:30 civarı öğle menümüzü mesaj olarak göndeririz. 

 Pazarları hepimiz tatil yapıyor ve pazartesi mutlulukla yemeklerimizi hazırlamak için enerji topluyoruz :) 

 Şimdiye kadar ki etkinliklerimiz için https://www.chifinefood.com/aktiviteler linkine tıklamanız yeterli . 

 Bitkisel Bütünsel Mutfağımıza şimdiden hoşgeldiniz :)

 Özlem Dönmez

 Ch'i Fine Food Atelier Kurucu Ortağı